1,5 HOLDING AS: årsregnskap 2018 vs 2017
Økte 14% i driftsinntekter, kontantbeholdning mer enn halvert
godkjent 2019-06-28; register 2019-07-10; journalnr 2019 667428
Sammendrag
Hva endret seg
Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for 1,5 HOLDING AS. Driftsinntekter 10.70m NOK → 12.20m NOK (+14.1%). Årsresultat +8.08m NOK → +9.35m NOK. Egenkapital 16.13m NOK → 17.47m NOK.
På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.
Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1,5 HOLDING AS.
På et blikk
Nøkkeltall
Det som ble bedre
-
↑
Driftsinntektene økte
Driftsinntekter gikk fra 10.70m NOK til 12.20m NOK (+14.1% år/år). Beregnet
-
↑
Driftsresultatet ble bedre
Driftsresultat +10.66m NOK → +12.17m NOK (driftsmargin 99.7% → 99.7%). Beregnet
-
↑
Årsresultatet ble bedre
Årsresultat +8.08m NOK → +9.35m NOK (resultatmargin 75.6% → 76.6%). Beregnet
-
↑
Egenkapitalen ble styrket
Bokført egenkapital 16.13m NOK → 17.47m NOK (egenkapitalandel 64.8% → 64.4%). Beregnet
Det som ble svakere
-
↓
Kontantbeholdningen falt
Bankinnskudd 1.71m NOK → 165.4k NOK (-90.3% år/år). Beregnet
Verdt å merke seg
-
·
Kraftig kontanttrekk
Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (1.71m NOK → 165.4k NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning
-
·
Bokførte investeringer endret
Bokført verdi investeringer / immaterielle 18.27m NOK → 21.24m NOK. Rapportert faktum