Org.nr 990 727 333 2023 → 2024 År-til-år-analyse

1,5 INVEST AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Falt 48% i driftsinntekter, tilbake til overskudd, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2025-06-27; register 2025-07-03; journalnr 2025 623585

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 1,5 INVEST AS. Driftsinntekter 520.5k NOK → 269.6k NOK (-48.2%). Årsresultat -732.2k NOK → +33.0k NOK. Egenkapital 5.80m NOK → 6.83m NOK.

På den positive siden: gikk i pluss; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1,5 INVEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
520.5k NOK 269.6k NOK
-48.2%
Driftsresultat
+233.1k NOK +33.8k NOK
-85.5%
Årsresultat
-732.2k NOK +33.0k NOK
+104.5%
Egenkapital
5.80m NOK 6.83m NOK
+17.8%
Bankinnskudd
837.8k NOK 91.6k NOK
-89.1%
Sum eiendeler
42.50m NOK 16.45m NOK
-61.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 732.2k NOK til overskudd på 33.0k NOK. Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 5.80m NOK → 6.83m NOK (egenkapitalandel 13.6% → 41.5%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 520.5k NOK til 269.6k NOK (-48.2% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +233.1k NOK → +33.8k NOK (driftsmargin 44.8% → 12.5%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 837.8k NOK → 91.6k NOK (-89.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 12.09m NOK → 11.54m NOK. Rapportert faktum