Org.nr 921 078 528 2018 → 2019 År-til-år-analyse

13/16 HOLDING AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 188% i driftsinntekter, sterkere resultat, ny eierkapital

godkjent 2020-09-04; register 2020-09-26; journalnr 2020 863913

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 13/16 HOLDING AS. Driftsinntekter 85.8k NOK → 247.0k NOK (+188.0%). Årsresultat +158.0k NOK → +208.3k NOK. Egenkapital 44.14m NOK → 43.35m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 13/16 HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
85.8k NOK 247.0k NOK
+188.0%
Driftsresultat
+51.0k NOK +72.4k NOK
+41.8%
Årsresultat
+158.0k NOK +208.3k NOK
+31.9%
Egenkapital
44.14m NOK 43.35m NOK
-1.8%
Bankinnskudd
26.9k NOK 14.70m NOK
+54667.0%
Sum eiendeler
47.33m NOK 48.40m NOK
+2.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 85.8k NOK til 247.0k NOK (+188.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +51.0k NOK → +72.4k NOK (driftsmargin 59.5% → 29.3%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +158.0k NOK → +208.3k NOK (resultatmargin 184.2% → 84.3%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 26.9k NOK → 14.70m NOK (+54667.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 44.0k NOK → 42.98m NOK (+42.93m NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 44.14m NOK → 43.35m NOK (egenkapitalandel 93.3% → 89.6%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 14.9k NOK → 30.46m NOK. Rapportert faktum