Org.nr 925 837 350 2019 → 2020 År-til-år-analyse

1814 HOLDING AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Gikk med underskudd

godkjent 2021-09-16; register 2021-10-13; journalnr 2021 813473

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for 1814 HOLDING AS. Driftsinntekter 3.40m NOK → 3.54m NOK (+4.0%). Årsresultat +141.3k NOK → -26.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; gikk med underskudd.

Også verdt å følge med på: innskutt egenkapital redusert; varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1814 HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
3.40m NOK 3.54m NOK
+4.0%
Driftsresultat
+204.7k NOK +105.1k NOK
-48.7%
Årsresultat
+141.3k NOK -26.0k NOK
-118.4%
Egenkapital
n/m -208.2k NOK
—
Bankinnskudd
381.8k NOK 539.0k NOK
+41.2%
Sum eiendeler
925.9k NOK 2 912 NOK
-99.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 3.40m NOK til 3.54m NOK (+4.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 381.8k NOK → 539.0k NOK (+41.2% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +204.7k NOK → +105.1k NOK (driftsmargin 6.0% → 3.0%). Beregnet

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 141.3k NOK til underskudd på 26.0k NOK. Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 150.0k NOK → 50.0k NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 191.5k NOK → 25.1k NOK (-86.9% år/år). Beregnet