Org.nr 925 837 350 2024 → 2025 År-til-år-analyse

1814 HOLDING AS: årsregnskap 2025 vs 2024

Falt 41% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2026-03-05; register 2026-03-10; journalnr 2026 332237

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for 1814 HOLDING AS. Driftsinntekter 1.10m NOK → 650.8k NOK (-41.1%). Årsresultat +284.6k NOK → +789.6k NOK. Egenkapital 1.08m NOK → 1.87m NOK.

På den positive siden: årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket; eierene skjøt inn kapital. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Blandet år — både forbedringer og press.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.10m NOK 650.8k NOK
-41.1%
Driftsresultat
+541.2k NOK +353.8k NOK
-34.6%
Årsresultat
+284.6k NOK +789.6k NOK
+177.5%
Egenkapital
1.08m NOK 1.87m NOK
+73.1%
Bankinnskudd
219.9k NOK 74.0k NOK
-66.4%
Sum eiendeler
3.46m NOK 3.18m NOK
-7.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +284.6k NOK → +789.6k NOK (resultatmargin 25.8% → 121.3%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.08m NOK → 1.87m NOK (egenkapitalandel 31.2% → 58.7%). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 48.0k NOK → 709.8k NOK (+661.8k NOK). Rapportert faktum

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 2.19m NOK → 2 NOK (198% → 0% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 1.10m NOK til 650.8k NOK (-41.1% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +541.2k NOK → +353.8k NOK (driftsmargin 49.0% → 54.4%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 219.9k NOK → 74.0k NOK (-66.4% år/år). Beregnet