Org.nr 999 006 434 2020 → 2021 År-til-år-analyse

1T TØMRER AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 70% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2022-05-11; register 2022-05-14; journalnr 2022 289974

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 1T TØMRER AS. Driftsinntekter 1.87m NOK → 3.16m NOK (+69.6%). Årsresultat +199.5k NOK → +388.1k NOK. Egenkapital 195.5k NOK → 583.6k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: varekostnad falt; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1T TØMRER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.87m NOK 3.16m NOK
+69.6%
Driftsresultat
+275.0k NOK +528.6k NOK
+92.2%
Årsresultat
+199.5k NOK +388.1k NOK
+94.5%
Egenkapital
195.5k NOK 583.6k NOK
+198.5%
Bankinnskudd
267.0k NOK 381.3k NOK
+42.8%
Sum eiendeler
809.6k NOK 557.5k NOK
-31.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.87m NOK til 3.16m NOK (+69.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +275.0k NOK → +528.6k NOK (driftsmargin 14.7% → 16.7%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +199.5k NOK → +388.1k NOK (resultatmargin 10.7% → 12.3%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 195.5k NOK → 583.6k NOK (egenkapitalandel 24.1% → 104.7%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 267.0k NOK → 381.3k NOK (+42.8% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 615.4k NOK → 98.6k NOK (-84.0% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 128.0k NOK → 60.0k NOK. Rapportert faktum