Org.nr 928 949 583 2023 → 2024 År-til-år-analyse

2020 BULKERS SYDNEY AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 41% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2025-05-28; register 2025-06-18; journalnr 2025 532454

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 2020 BULKERS SYDNEY AS. Driftsinntekter 82.30m NOK → 115.83m NOK (+40.7%). Årsresultat +20.71m NOK → +38.79m NOK. Egenkapital 49.73m NOK → 41.55m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: innskutt egenkapital redusert. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2020 BULKERS SYDNEY AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
82.30m NOK 115.83m NOK
+40.7%
Driftsresultat
+39.77m NOK +74.39m NOK
+87.0%
Årsresultat
+20.71m NOK +38.79m NOK
+87.3%
Egenkapital
49.73m NOK 41.55m NOK
-16.4%
Bankinnskudd
27.70m NOK 13.77m NOK
-50.3%
Sum eiendeler
410.45m NOK 378.62m NOK
-7.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 82.30m NOK til 115.83m NOK (+40.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +39.77m NOK → +74.39m NOK (driftsmargin 48.3% → 64.2%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +20.71m NOK → +38.79m NOK (resultatmargin 25.2% → 33.5%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 49.73m NOK → 41.55m NOK (egenkapitalandel 12.1% → 11.0%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 27.70m NOK → 13.77m NOK (-50.3% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 181.38m NOK → 140.38m NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning