Org.nr 991 826 599 2016 → 2017 År-til-år-analyse

2A STANGNES AS: årsregnskap 2017 vs 2016

Et stabilt år i regnskapstallene

godkjent 2018-03-16; register 2018-06-06; journalnr 2018 415020

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2017 med 2016 for 2A STANGNES AS. Driftsinntekter 808.5k NOK → 810.4k NOK (+0.2%). Årsresultat +414.1k NOK → +411.3k NOK. Egenkapital 1.83m NOK → 2.24m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
808.5k NOK 810.4k NOK
+0.2%
Driftsresultat
+605.4k NOK +588.1k NOK
-2.9%
Årsresultat
+414.1k NOK +411.3k NOK
-0.7%
Egenkapital
1.83m NOK 2.24m NOK
+22.5%
Bankinnskudd
208.2k NOK 453.9k NOK
+118.0%
Sum eiendeler
4.39m NOK 4.53m NOK
+3.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 808.5k NOK til 810.4k NOK (+0.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.83m NOK → 2.24m NOK (egenkapitalandel 41.6% → 49.4%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 208.2k NOK → 453.9k NOK (+118.0% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +605.4k NOK → +588.1k NOK (driftsmargin 74.9% → 72.6%). Beregnet