Org.nr 986 587 098 2016 → 2017 År-til-år-analyse

2CARE BPA AS: årsregnskap 2017 vs 2016

Økte 54% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2018-08-13; register 2018-08-23; journalnr 2018 917135

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2017 med 2016 for 2CARE BPA AS. Driftsinntekter 43.28m NOK → 66.45m NOK (+53.5%). Årsresultat +3.51m NOK → +4.24m NOK. Egenkapital 6.45m NOK → 5.38m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad falt; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2CARE BPA AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
43.28m NOK 66.45m NOK
+53.5%
Årsresultat
+3.51m NOK +4.24m NOK
+20.5%
Egenkapital
6.45m NOK 5.38m NOK
-16.6%
Bankinnskudd
7.84m NOK 9.00m NOK
+14.8%
Sum eiendeler
14.00m NOK 17.63m NOK
+25.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 43.28m NOK til 66.45m NOK (+53.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +3.51m NOK → +4.24m NOK (resultatmargin 8.1% → 6.4%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 7.84m NOK → 9.00m NOK (+14.8% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 6.45m NOK → 5.38m NOK (egenkapitalandel 46.1% → 30.5%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 1 NOK → 51.68m NOK (0% → 78% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 615.1k NOK → 205.5k NOK (-66.6% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 23.3k NOK → 236.8k NOK. Rapportert faktum