Org.nr 922 673 055 2022 → 2023 År-til-år-analyse

2MREN AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 44% i driftsinntekter, kontantbeholdning mer enn halvert

register 2024-05-29; journalnr 2024 454098

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 2MREN AS. Driftsinntekter 176.5k NOK → 253.5k NOK (+43.6%). Årsresultat +1 559 NOK → +7 667 NOK. Egenkapital 69.7k NOK → 77.4k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk; lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2MREN AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
176.5k NOK 253.5k NOK
+43.6%
Driftsresultat
+783 NOK -5 970 NOK
-862.5%
Årsresultat
+1 559 NOK +7 667 NOK
+391.8%
Egenkapital
69.7k NOK 77.4k NOK
+11.0%
Bankinnskudd
1.70m NOK 613.0k NOK
-63.9%
Sum eiendeler
1.89m NOK 926.0k NOK
-50.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 176.5k NOK til 253.5k NOK (+43.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +1 559 NOK → +7 667 NOK (resultatmargin 0.9% → 3.0%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 69.7k NOK → 77.4k NOK (egenkapitalandel 3.7% → 8.4%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +783 NOK → -5 970 NOK (driftsmargin 0.4% → -2.4%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 1.70m NOK → 613.0k NOK (-63.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (1.70m NOK → 613.0k NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 2 NOK → 2.21m NOK (0% → 873% av driftsinntekter). Beregnet