Org.nr 915 494 935 2023 → 2024 År-til-år-analyse

2RBE1 AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 220% i driftsinntekter, tilbake til overskudd

godkjent 2025-03-27; register 2025-03-31; journalnr 2025 355739

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 2RBE1 AS. Driftsinntekter 587 NOK → 1 881 NOK (+220.4%). Årsresultat -183.2k NOK → +2.55m NOK. Egenkapital 4.82m NOK → 3.35m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; gikk i pluss. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2RBE1 AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
587 NOK 1 881 NOK
+220.4%
Driftsresultat
-207.1k NOK +346.2k NOK
+267.2%
Årsresultat
-183.2k NOK +2.55m NOK
+1489.4%
Egenkapital
4.82m NOK 3.35m NOK
-30.4%
Bankinnskudd
149.7k NOK 717.9k NOK
+379.5%
Sum eiendeler
1.59m NOK 7.45m NOK
+367.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 587 NOK til 1 881 NOK (+220.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat -207.1k NOK → +346.2k NOK (driftsmargin -35273.1% → 18406.2%). Beregnet

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 183.2k NOK til overskudd på 2.55m NOK. Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 149.7k NOK → 717.9k NOK (+379.5% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 4.82m NOK → 3.35m NOK (egenkapitalandel 302.2% → 45.0%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 6.25m NOK → 2.51m NOK. Rapportert faktum