Org.nr 987 633 980 2023 → 2024 År-til-år-analyse

3 M INVEST AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 918% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2025-07-28; register 2025-07-30; journalnr 2025 720149

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 3 M INVEST AS. Driftsinntekter 862.4k NOK → 8.78m NOK (+918.1%). Årsresultat +972.6k NOK → +4.84m NOK. Egenkapital 3.44m NOK → 5.28m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 3 M INVEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
862.4k NOK 8.78m NOK
+918.1%
Driftsresultat
+223.5k NOK +5.80m NOK
+2496.0%
Årsresultat
+972.6k NOK +4.84m NOK
+397.9%
Egenkapital
3.44m NOK 5.28m NOK
+53.6%
Bankinnskudd
707.8k NOK 4.85m NOK
+585.5%
Sum eiendeler
6.18m NOK 11.35m NOK
+83.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 862.4k NOK til 8.78m NOK (+918.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +223.5k NOK → +5.80m NOK (driftsmargin 25.9% → 66.1%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +972.6k NOK → +4.84m NOK (resultatmargin 112.8% → 55.2%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 3.44m NOK → 5.28m NOK (egenkapitalandel 55.6% → 46.5%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 707.8k NOK → 4.85m NOK (+585.5% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 2.45m NOK → 2.58m NOK (285% → 29% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 1 → 1.5. Rapportert faktum