Org.nr 920 253 121 2018 → 2019 År-til-år-analyse

360 UNDERHOLDNING AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 204876% i driftsinntekter, svakere resultat, ny eierkapital

godkjent 2020-05-10; register 2020-06-04; journalnr 2020 387740

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 360 UNDERHOLDNING AS. Driftsinntekter 1 056 NOK → 2.16m NOK (+204876.4%). Årsresultat +180.2k NOK → +116.9k NOK. Egenkapital -160.2k NOK → -43.3k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 360 UNDERHOLDNING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1 056 NOK 2.16m NOK
+204876.4%
Driftsresultat
-180.4k NOK +116.6k NOK
+164.7%
Årsresultat
+180.2k NOK +116.9k NOK
-35.1%
Egenkapital
-160.2k NOK -43.3k NOK
+73.0%
Bankinnskudd
25.4k NOK 137.5k NOK
+441.6%
Sum eiendeler
25.4k NOK 232.7k NOK
+816.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1 056 NOK til 2.16m NOK (+204876.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat -180.4k NOK → +116.6k NOK (driftsmargin -17079.5% → 5.4%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital -160.2k NOK → -43.3k NOK (egenkapitalandel -630.9% → -18.6%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 25.4k NOK → 137.5k NOK (+441.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 20.1k NOK → 30.0k NOK (+9 945 NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +180.2k NOK → +116.9k NOK (resultatmargin 17068.8% → 5.4%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 1 543 NOK → 625.6k NOK (146% → 29% av driftsinntekter). Beregnet