Org.nr 927 626 586 2021 → 2022 År-til-år-analyse

384K VENTURES AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 47% i driftsinntekter, sterkere resultat

register 2023-05-24; journalnr 2023 422728

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 384K VENTURES AS. Driftsinntekter 230.2k NOK → 338.6k NOK (+47.1%). Årsresultat +181.0k NOK → +251.4k NOK. Egenkapital 30.0k NOK → 30.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 384K VENTURES AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
230.2k NOK 338.6k NOK
+47.1%
Driftsresultat
+230.0k NOK +322.5k NOK
+40.2%
Årsresultat
+181.0k NOK +251.4k NOK
+39.0%
Egenkapital
30.0k NOK 30.0k NOK
0.0%
Bankinnskudd
235.7k NOK 319.5k NOK
+35.6%
Sum eiendeler
301.0k NOK 368.1k NOK
+22.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 230.2k NOK til 338.6k NOK (+47.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +230.0k NOK → +322.5k NOK (driftsmargin 99.9% → 95.2%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +181.0k NOK → +251.4k NOK (resultatmargin 78.6% → 74.3%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 235.7k NOK → 319.5k NOK (+35.6% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 8.2% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning