Org.nr 927 626 586 2023 → 2024 År-til-år-analyse

384K VENTURES AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 398% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

register 2025-02-17; journalnr 2025 309499

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 384K VENTURES AS. Driftsinntekter 770.3k NOK → 3.83m NOK (+397.8%). Årsresultat +3 980 NOK → +1.59bn NOK. Egenkapital 1.01m NOK → 2.60m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 384K VENTURES AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
770.3k NOK 3.83m NOK
+397.8%
Driftsresultat
+255.6k NOK +2.05m NOK
+703.4%
Årsresultat
+3 980 NOK +1.59bn NOK
+40038517.6%
Egenkapital
1.01m NOK 2.60m NOK
+157.8%
Bankinnskudd
769.5k NOK 204.6k NOK
-73.4%
Sum eiendeler
549.7k NOK 3.36m NOK
+511.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 770.3k NOK til 3.83m NOK (+397.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +255.6k NOK → +2.05m NOK (driftsmargin 33.2% → 53.6%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +3 980 NOK → +1.59bn NOK (resultatmargin 0.5% → 41558.3%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.01m NOK → 2.60m NOK (egenkapitalandel 183.7% → 77.4%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 769.5k NOK → 204.6k NOK (-73.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 1 208 NOK → 1.16m NOK (0% → 30% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 0 → 1. Rapportert faktum