Org.nr 921 447 000 2023 → 2024 År-til-år-analyse

3CHEFS AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 216% i driftsinntekter, gikk med underskudd

godkjent 2025-04-16; register 2025-04-23; journalnr 2025 383439

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 3CHEFS AS. Driftsinntekter 45.6k NOK → 144.4k NOK (+216.3%). Årsresultat +10.5k NOK → -42.9k NOK. Egenkapital 936.5k NOK → 893.6k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: gikk med underskudd; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 3CHEFS AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
45.6k NOK 144.4k NOK
+216.3%
Driftsresultat
+10.5k NOK +21.1k NOK
+101.7%
Årsresultat
+10.5k NOK -42.9k NOK
-509.1%
Egenkapital
936.5k NOK 893.6k NOK
-4.6%
Bankinnskudd
43.6k NOK 98.9k NOK
+126.9%
Sum eiendeler
1.31m NOK 1.36m NOK
+3.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 45.6k NOK til 144.4k NOK (+216.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +10.5k NOK → +21.1k NOK (driftsmargin 23.0% → 14.6%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 43.6k NOK → 98.9k NOK (+126.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Likviditetsgrad tilbake over 1×

    Likviditetsgrad -17.33× → 307.87×. Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 10.5k NOK til underskudd på 42.9k NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 936.5k NOK → 893.6k NOK (egenkapitalandel 71.6% → 65.8%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 259.0k NOK → 1.26m NOK. Rapportert faktum