Org.nr 915 629 504 2021 → 2022 År-til-år-analyse

3MW INTEGRITY AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Falt 13% i driftsinntekter

godkjent 2023-07-07; register 2023-08-01; journalnr 2023 631083

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 3MW INTEGRITY AS. Driftsinntekter 21.26m NOK → 18.51m NOK (-12.9%). Årsresultat +5.51m NOK → +4.43m NOK. Egenkapital 2.38m NOK → 1.01m NOK.

På den positive siden: kontantbeholdningen økte; lønnskostnadene falt. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 3MW INTEGRITY AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
21.26m NOK 18.51m NOK
-12.9%
Driftsresultat
+6.93m NOK +5.65m NOK
-18.5%
Årsresultat
+5.51m NOK +4.43m NOK
-19.6%
Egenkapital
2.38m NOK 1.01m NOK
-57.6%
Bankinnskudd
402.5k NOK 758.5k NOK
+88.5%
Sum eiendeler
7.23m NOK 11.62m NOK
+60.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 402.5k NOK → 758.5k NOK (+88.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 12.29m NOK → 10.71m NOK (58% → 58% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 21.26m NOK til 18.51m NOK (-12.9% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +6.93m NOK → +5.65m NOK (driftsmargin 32.6% → 30.5%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +5.51m NOK → +4.43m NOK (resultatmargin 25.9% → 23.9%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 2.38m NOK → 1.01m NOK (egenkapitalandel 32.9% → 8.7%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 8.7% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 12 → 9. Rapportert faktum