Org.nr 919 061 081 2018 → 2019 År-til-år-analyse

3S INVEST AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2020-03-27; register 2020-04-02; journalnr 2020 272848

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 3S INVEST AS. Driftsinntekter 136.3k NOK → 141.6k NOK (+3.9%). Årsresultat +49.0k NOK → +79.5k NOK. Egenkapital 21.11m NOK → 21.19m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 3S INVEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
136.3k NOK 141.6k NOK
+3.9%
Driftsresultat
+98.5k NOK +101.7k NOK
+3.2%
Årsresultat
+49.0k NOK +79.5k NOK
+62.2%
Egenkapital
21.11m NOK 21.19m NOK
+0.4%
Bankinnskudd
1.40m NOK 308.4k NOK
-77.9%
Sum eiendeler
21.17m NOK 21.22m NOK
+0.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 136.3k NOK til 141.6k NOK (+3.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +98.5k NOK → +101.7k NOK (driftsmargin 72.3% → 71.8%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +49.0k NOK → +79.5k NOK (resultatmargin 35.9% → 56.1%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 21.11m NOK → 21.19m NOK (egenkapitalandel 99.8% → 99.9%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 1.40m NOK → 308.4k NOK (-77.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (1.40m NOK → 308.4k NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 500.0k NOK → 1 500 NOK. Rapportert faktum