Org.nr 979 605 390 2018 → 2019 År-til-år-analyse

4 1/2 FILM AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 14% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2020-07-17; register 2020-10-12; journalnr 2020 928990

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 4 1/2 FILM AS. Driftsinntekter 3.04m NOK → 3.46m NOK (+13.8%). Årsresultat +288.1k NOK → +93.7k NOK. Egenkapital 187.7k NOK → 281.4k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; lønnskostnadene falt. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Blandet år — både forbedringer og press.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
3.04m NOK 3.46m NOK
+13.8%
Driftsresultat
+220.1k NOK +86.1k NOK
-60.9%
Årsresultat
+288.1k NOK +93.7k NOK
-67.5%
Egenkapital
187.7k NOK 281.4k NOK
+49.9%
Bankinnskudd
267.2k NOK 123.1k NOK
-53.9%
Sum eiendeler
5.31m NOK 3.40m NOK
-35.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 3.04m NOK til 3.46m NOK (+13.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 187.7k NOK → 281.4k NOK (egenkapitalandel 3.5% → 8.3%). Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 6.35m NOK → 1.26m NOK (209% → 37% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +220.1k NOK → +86.1k NOK (driftsmargin 7.2% → 2.5%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +288.1k NOK → +93.7k NOK (resultatmargin 9.5% → 2.7%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 267.2k NOK → 123.1k NOK (-53.9% år/år). Beregnet