Org.nr 994 495 798 2020 → 2021 År-til-år-analyse

4 U MATVARER AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 5% i driftsinntekter, kontantbeholdning mer enn halvert

register 2022-08-11; journalnr 2022 841833

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 4 U MATVARER AS. Driftsinntekter 13.77m NOK → 14.49m NOK (+5.2%). Årsresultat +201.5k NOK → +194.8k NOK. Egenkapital 73.1k NOK → 1.27m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad falt; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 4 U MATVARER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
13.77m NOK 14.49m NOK
+5.2%
Driftsresultat
+358.2k NOK +269.5k NOK
-24.8%
Årsresultat
+201.5k NOK +194.8k NOK
-3.3%
Egenkapital
73.1k NOK 1.27m NOK
+1635.3%
Bankinnskudd
973.5k NOK 150.9k NOK
-84.5%
Sum eiendeler
2.29m NOK 2.36m NOK
+3.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 13.77m NOK til 14.49m NOK (+5.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 73.1k NOK → 1.27m NOK (egenkapitalandel 3.2% → 53.7%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +358.2k NOK → +269.5k NOK (driftsmargin 2.6% → 1.9%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 973.5k NOK → 150.9k NOK (-84.5% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 1.50m NOK → 2.43m NOK (11% → 17% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 10.57m NOK → 10.32m NOK (-2.4% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 28.8k NOK → 3 000 NOK. Rapportert faktum