Org.nr 925 984 760 2022 → 2023 År-til-år-analyse

40 GRADER AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 16% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2024-04-13; register 2024-04-17; journalnr 2024 359948

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 40 GRADER AS. Driftsinntekter 145.7k NOK → 169.3k NOK (+16.2%). Årsresultat -2 019 NOK → -17.8k NOK. Egenkapital 2.81m NOK → 2.79m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Netto tøffere år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
145.7k NOK 169.3k NOK
+16.2%
Driftsresultat
+54.8k NOK -4 694 NOK
-108.6%
Årsresultat
-2 019 NOK -17.8k NOK
-783.2%
Egenkapital
2.81m NOK 2.79m NOK
-0.6%
Bankinnskudd
95.5k NOK 69.3k NOK
-27.4%
Sum eiendeler
4.31m NOK 4.29m NOK
-0.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 145.7k NOK til 169.3k NOK (+16.2% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +54.8k NOK → -4 694 NOK (driftsmargin 37.6% → -2.8%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat -2 019 NOK → -17.8k NOK (resultatmargin -1.4% → -10.5%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 2.81m NOK → 2.79m NOK (egenkapitalandel 65.0% → 65.0%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 95.5k NOK → 69.3k NOK (-27.4% år/år). Beregnet