Org.nr 998 501 458 2023 → 2024 År-til-år-analyse

4C INVESTMENT AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 71% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

register 2025-08-02; journalnr 2025 726665

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 4C INVESTMENT AS. Driftsinntekter 386.9k NOK → 661.5k NOK (+71.0%). Årsresultat +48.7k NOK → +567.9k NOK. Egenkapital 3.90m NOK → 4.47m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 4C INVESTMENT AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
386.9k NOK 661.5k NOK
+71.0%
Driftsresultat
+41.5k NOK +401.0k NOK
+867.1%
Årsresultat
+48.7k NOK +567.9k NOK
+1066.7%
Egenkapital
3.90m NOK 4.47m NOK
+14.6%
Bankinnskudd
1.54m NOK 614.8k NOK
-60.0%
Sum eiendeler
4.10m NOK 4.69m NOK
+14.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 386.9k NOK til 661.5k NOK (+71.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +41.5k NOK → +401.0k NOK (driftsmargin 10.7% → 60.6%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +48.7k NOK → +567.9k NOK (resultatmargin 12.6% → 85.9%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 3.90m NOK → 4.47m NOK (egenkapitalandel 95.0% → 95.3%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 1.54m NOK → 614.8k NOK (-60.0% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 300.0k NOK → 846.4k NOK. Rapportert faktum