Org.nr 919 985 747 2017 → 2018 År-til-år-analyse

6C ST AS: årsregnskap 2018 vs 2017

Økte 302% i driftsinntekter, sterkere resultat, ny eierkapital

godkjent 2019-05-30; register 2019-06-18; journalnr 2019 459137

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for 6C ST AS. Driftsinntekter 500 NOK → 2 009 NOK (+301.8%). Årsresultat +2 116 NOK → +419.3k NOK. Egenkapital 3.26m NOK → 3.68m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 6C ST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
500 NOK 2 009 NOK
+301.8%
Årsresultat
+2 116 NOK +419.3k NOK
+19716.8%
Egenkapital
3.26m NOK 3.68m NOK
+12.9%
Bankinnskudd
2 400 NOK 2.82m NOK
+117591.5%
Sum eiendeler
3.27m NOK 4.25m NOK
+30.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 500 NOK til 2 009 NOK (+301.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +2 116 NOK → +419.3k NOK (resultatmargin 423.2% → 20872.3%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 3.26m NOK → 3.68m NOK (egenkapitalandel 99.6% → 86.5%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 2 400 NOK → 2.82m NOK (+117591.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 1 068 NOK → 1.07m NOK (+1.07m NOK). Rapportert faktum

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 868.9k NOK → 711.6k NOK. Rapportert faktum