Org.nr 920 444 199 2018 → 2019 År-til-år-analyse

7 FJELL HOLDING AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 8% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2021-02-26; register 2021-06-14; journalnr 2021 425299

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 7 FJELL HOLDING AS. Driftsinntekter 93.8k NOK → 101.0k NOK (+7.7%). Årsresultat +2 929 NOK → +32.2k NOK. Egenkapital 37.4k NOK → 37.4k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 7 FJELL HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
93.8k NOK 101.0k NOK
+7.7%
Driftsresultat
+7 306 NOK +32.2k NOK
+341.0%
Årsresultat
+2 929 NOK +32.2k NOK
+1000.0%
Egenkapital
37.4k NOK 37.4k NOK
0.0%
Bankinnskudd
259 NOK 4 057 NOK
+1466.4%
Sum eiendeler
72.6k NOK 174.5k NOK
+140.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 93.8k NOK til 101.0k NOK (+7.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +7 306 NOK → +32.2k NOK (driftsmargin 7.8% → 31.9%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +2 929 NOK → +32.2k NOK (resultatmargin 3.1% → 31.9%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 259 NOK → 4 057 NOK (+1466.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 60.0k NOK → 62.9k NOK. Rapportert faktum