Org.nr 998 685 486 2022 → 2023 År-til-år-analyse

70 GRADER N TRANSPORT AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Svakere resultat

godkjent 2024-06-19; register 2024-07-18; journalnr 2024 649954

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 70 GRADER N TRANSPORT AS. Driftsinntekter 3.67m NOK → 3.49m NOK (-4.8%). Årsresultat +333.6k NOK → +85.5k NOK. Egenkapital 918.5k NOK → 1 004 NOK.

På den positive siden: likviditetsgrad tilbake over 1×. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 70 GRADER N TRANSPORT AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
3.67m NOK 3.49m NOK
-4.8%
Driftsresultat
+427.9k NOK +117.4k NOK
-72.6%
Årsresultat
+333.6k NOK +85.5k NOK
-74.4%
Egenkapital
918.5k NOK 1 004 NOK
-99.9%
Bankinnskudd
992.9k NOK 976.9k NOK
-1.6%
Sum eiendeler
151.4k NOK 1.17m NOK
+675.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Likviditetsgrad tilbake over 1×

    Likviditetsgrad 0.39× → 6.52×. Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 3.67m NOK til 3.49m NOK (-4.8% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +427.9k NOK → +117.4k NOK (driftsmargin 11.7% → 3.4%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +333.6k NOK → +85.5k NOK (resultatmargin 9.1% → 2.4%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 918.5k NOK → 1 004 NOK (egenkapitalandel 606.8% → 0.1%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 992.9k NOK → 976.9k NOK (-1.6% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 0.1% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 930.8k NOK → 569.6k NOK (-38.8% år/år). Beregnet