Org.nr 999 544 851 2024 → 2025 År-til-år-analyse

78 GRADER NORD AS: årsregnskap 2025 vs 2024

Falt 21% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2026-04-30; register 2026-05-12; journalnr 2026 435425

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for 78 GRADER NORD AS. Driftsinntekter 2.02m NOK → 1.59m NOK (-21.1%). Årsresultat +649.7k NOK → +440.0k NOK. Egenkapital 1.11m NOK → 1.06m NOK.

På den positive siden: kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Netto tøffere år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.02m NOK 1.59m NOK
-21.1%
Driftsresultat
+834.9k NOK +568.6k NOK
-31.9%
Årsresultat
+649.7k NOK +440.0k NOK
-32.3%
Egenkapital
1.11m NOK 1.06m NOK
-4.5%
Bankinnskudd
128.6k NOK 171.6k NOK
+33.4%
Sum eiendeler
1.69m NOK 1.54m NOK
-9.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 128.6k NOK → 171.6k NOK (+33.4% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 2.02m NOK til 1.59m NOK (-21.1% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +834.9k NOK → +568.6k NOK (driftsmargin 41.3% → 35.7%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +649.7k NOK → +440.0k NOK (resultatmargin 32.2% → 27.6%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 1.11m NOK → 1.06m NOK (egenkapitalandel 65.6% → 69.0%). Beregnet

  • ↓

    Lønn opp uten tilsvarende inntektsvekst

    Lønnskostnad 1.08m NOK → 2.91m NOK (54% → 183% av driftsinntekter). Beregnet