Org.nr 987 404 876 2016 → 2017 År-til-år-analyse

79 DEGREES SOUTH AS: årsregnskap 2017 vs 2016

Økte 52% i driftsinntekter, tilbake til overskudd

godkjent 2018-02-15; register 2018-02-22; journalnr 2018 211891

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2017 med 2016 for 79 DEGREES SOUTH AS. Driftsinntekter 1.55m NOK → 2.35m NOK (+51.7%). Årsresultat -246.6k NOK → +891.5k NOK. Egenkapital 4 710 NOK → 7.55m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; gikk i pluss.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 79 DEGREES SOUTH AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.55m NOK 2.35m NOK
+51.7%
Driftsresultat
-314.1k NOK +189.5k NOK
+160.3%
Årsresultat
-246.6k NOK +891.5k NOK
+461.5%
Egenkapital
4 710 NOK 7.55m NOK
+160117.1%
Bankinnskudd
245.5k NOK 785.4k NOK
+220.0%
Sum eiendeler
590.8k NOK 357.1k NOK
-39.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.55m NOK til 2.35m NOK (+51.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat -314.1k NOK → +189.5k NOK (driftsmargin -20.2% → 8.0%). Beregnet

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 246.6k NOK til overskudd på 891.5k NOK. Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 4 710 NOK → 7.55m NOK (egenkapitalandel 0.8% → 2113.2%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 245.5k NOK → 785.4k NOK (+220.0% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 1.53m NOK → 4.78m NOK (98% → 203% av driftsinntekter). Beregnet