Org.nr 987 404 876 2019 → 2020 År-til-år-analyse

79 DEGREES SOUTH AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Økte 46% i driftsinntekter

godkjent 2021-03-04; register 2021-06-03; journalnr 2021 382102

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for 79 DEGREES SOUTH AS. Driftsinntekter 487.6k NOK → 714.3k NOK (+46.5%). Årsresultat +198.8k NOK → +220.5k NOK. Egenkapital 195.2k NOK → 415.7k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 79 DEGREES SOUTH AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
487.6k NOK 714.3k NOK
+46.5%
Driftsresultat
+263.3k NOK +284.2k NOK
+7.9%
Årsresultat
+198.8k NOK +220.5k NOK
+10.9%
Egenkapital
195.2k NOK 415.7k NOK
+112.9%
Bankinnskudd
14.7k NOK 114.5k NOK
+677.1%
Sum eiendeler
396.9k NOK 532.0k NOK
+34.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 487.6k NOK til 714.3k NOK (+46.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +263.3k NOK → +284.2k NOK (driftsmargin 54.0% → 39.8%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +198.8k NOK → +220.5k NOK (resultatmargin 40.8% → 30.9%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 195.2k NOK → 415.7k NOK (egenkapitalandel 49.2% → 78.1%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 14.7k NOK → 114.5k NOK (+677.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 51.0k NOK → 144.5k NOK. Rapportert faktum