Org.nr 913 077 369 2017 → 2018 År-til-år-analyse

7SENSE TECHNOLOGIES AS: årsregnskap 2018 vs 2017

Økte 75% i driftsinntekter

godkjent 2019-06-26; register 2019-07-06; journalnr 2019 622477

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for 7SENSE TECHNOLOGIES AS. Driftsinntekter 5.22m NOK → 9.11m NOK (+74.5%). Egenkapital 1.42m NOK → 1.81m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 7SENSE TECHNOLOGIES AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
5.22m NOK 9.11m NOK
+74.5%
Driftsresultat
+303.8k NOK +1.46m NOK
+380.4%
Årsresultat
+284.4k NOK n/m
—
Egenkapital
1.42m NOK 1.81m NOK
+27.4%
Bankinnskudd
157.9k NOK 1.07m NOK
+575.6%
Sum eiendeler
2.51m NOK 4.21m NOK
+67.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 5.22m NOK til 9.11m NOK (+74.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +303.8k NOK → +1.46m NOK (driftsmargin 5.8% → 16.0%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.42m NOK → 1.81m NOK (egenkapitalandel 56.6% → 43.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 157.9k NOK → 1.07m NOK (+575.6% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 184.1k NOK → 838.4k NOK (+355.4% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 1 040 NOK → 1.04m NOK. Rapportert faktum