Org.nr 926 783 025 2022 → 2023 År-til-år-analyse

8 FJELL EIENDOM AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Gikk med underskudd

godkjent 2024-04-05; register 2024-04-29; journalnr 2024 384542

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 8 FJELL EIENDOM AS. Driftsinntekter 145.3k NOK → 139.3k NOK (-4.1%). Årsresultat +17.5k NOK → -31.6k NOK. Egenkapital 120.2k NOK → 88.6k NOK.

På den positive siden: kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; gikk med underskudd.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 8 FJELL EIENDOM AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
145.3k NOK 139.3k NOK
-4.1%
Driftsresultat
+96.5k NOK +73.9k NOK
-23.5%
Årsresultat
+17.5k NOK -31.6k NOK
-280.1%
Egenkapital
120.2k NOK 88.6k NOK
-26.3%
Bankinnskudd
529 NOK 3 170 NOK
+499.2%
Sum eiendeler
2.46m NOK 2.48m NOK
+0.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 529 NOK → 3 170 NOK (+499.2% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 145.3k NOK til 139.3k NOK (-4.1% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +96.5k NOK → +73.9k NOK (driftsmargin 66.4% → 53.0%). Beregnet

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 17.5k NOK til underskudd på 31.6k NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 120.2k NOK → 88.6k NOK (egenkapitalandel 4.9% → 3.6%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 3.6% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning