Org.nr 988 661 252 2019 → 2020 År-til-år-analyse

88 INVEST AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Falt 10% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2021-03-02; register 2021-06-24; journalnr 2021 401887

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for 88 INVEST AS. Driftsinntekter 1.73m NOK → 1.56m NOK (-10.2%). Årsresultat +418.6k NOK → +844.0k NOK. Egenkapital 218.0k NOK → 10.2k NOK.

På den positive siden: årsresultatet ble bedre; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 88 INVEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.73m NOK 1.56m NOK
-10.2%
Driftsresultat
+959.6k NOK +239.6k NOK
-75.0%
Årsresultat
+418.6k NOK +844.0k NOK
+101.6%
Egenkapital
218.0k NOK 10.2k NOK
-95.3%
Bankinnskudd
1.50m NOK 2.10m NOK
+40.1%
Sum eiendeler
9.74m NOK 3.00m NOK
-69.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +418.6k NOK → +844.0k NOK (resultatmargin 24.2% → 54.2%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 1.50m NOK → 2.10m NOK (+40.1% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 1.73m NOK til 1.56m NOK (-10.2% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +959.6k NOK → +239.6k NOK (driftsmargin 55.4% → 15.4%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 218.0k NOK → 10.2k NOK (egenkapitalandel 2.2% → 0.3%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 0.3% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning