Org.nr 983 102 603 2010 → 2011 År-til-år-analyse

929 PRODUKSJON AS: årsregnskap 2011 vs 2010

Et stabilt år i regnskapstallene

godkjent 2012-06-29; register 2012-08-23; journalnr 2012 639890

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2011 med 2010 for 929 PRODUKSJON AS. Driftsinntekter 2.72m NOK → 2.75m NOK (+1.0%). Årsresultat +666.5k NOK → +587.3k NOK. Egenkapital 2.42m NOK → 3.00m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 929 PRODUKSJON AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.72m NOK 2.75m NOK
+1.0%
Driftsresultat
+892.3k NOK +758.4k NOK
-15.0%
Årsresultat
+666.5k NOK +587.3k NOK
-11.9%
Egenkapital
2.42m NOK 3.00m NOK
+24.3%
Bankinnskudd
3.10m NOK 1.66m NOK
-46.4%
Sum eiendeler
4.73m NOK 4.02m NOK
-15.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.72m NOK til 2.75m NOK (+1.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 2.42m NOK → 3.00m NOK (egenkapitalandel 51.1% → 74.8%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +892.3k NOK → +758.4k NOK (driftsmargin 32.8% → 27.6%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +666.5k NOK → +587.3k NOK (resultatmargin 24.5% → 21.4%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 3.10m NOK → 1.66m NOK (-46.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 1.24m NOK → 10.41m NOK (46% → 379% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 0 NOK → 1 700 NOK. Rapportert faktum