Org.nr 984 918 623 2018 → 2019 År-til-år-analyse

A. ÅRDAL AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 20% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2020-03-26; register 2020-03-31; journalnr 2020 267143

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for A. ÅRDAL AS. Driftsinntekter 777.9k NOK → 931.2k NOK (+19.7%). Årsresultat +253.6k NOK → +53.0k NOK. Egenkapital 3.84m NOK → 3.89m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A. ÅRDAL AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
777.9k NOK 931.2k NOK
+19.7%
Driftsresultat
+1.18m NOK +835.6k NOK
-29.5%
Årsresultat
+253.6k NOK +53.0k NOK
-79.1%
Egenkapital
3.84m NOK 3.89m NOK
+1.4%
Bankinnskudd
415.1k NOK 763.2k NOK
+83.9%
Sum eiendeler
29.82m NOK 28.83m NOK
-3.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 777.9k NOK til 931.2k NOK (+19.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 3.84m NOK → 3.89m NOK (egenkapitalandel 12.9% → 13.5%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 415.1k NOK → 763.2k NOK (+83.9% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +1.18m NOK → +835.6k NOK (driftsmargin 152.3% → 89.7%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +253.6k NOK → +53.0k NOK (resultatmargin 32.6% → 5.7%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 18.54m NOK → 17.64m NOK. Rapportert faktum