Org.nr 996 004 678 2018 → 2019 År-til-år-analyse

A-GAVE AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 9% i driftsinntekter

godkjent 2020-02-07; register 2020-02-15; journalnr 2020 209659

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for A-GAVE AS. Driftsinntekter 3.67m NOK → 4.01m NOK (+9.4%). Årsresultat +319.4k NOK → +352.9k NOK. Egenkapital 712.1k NOK → 11 NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A-GAVE AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
3.67m NOK 4.01m NOK
+9.4%
Driftsresultat
+334.6k NOK +453.3k NOK
+35.5%
Årsresultat
+319.4k NOK +352.9k NOK
+10.5%
Egenkapital
712.1k NOK 11 NOK
-100.0%
Bankinnskudd
904.4k NOK 988.4k NOK
+9.3%
Sum eiendeler
216.1k NOK 1.64m NOK
+656.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 3.67m NOK til 4.01m NOK (+9.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +334.6k NOK → +453.3k NOK (driftsmargin 9.1% → 11.3%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +319.4k NOK → +352.9k NOK (resultatmargin 8.7% → 8.8%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 904.4k NOK → 988.4k NOK (+9.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Likviditetsgrad tilbake over 1×

    Likviditetsgrad 0.20× → 2.84×. Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 712.1k NOK → 11 NOK (egenkapitalandel 329.5% → 0.0%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 0.0% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 2.38m NOK → 2.59m NOK (+9.2% år/år). Beregnet