Org.nr 932 738 228 2024 → 2025 År-til-år-analyse

A PLACE TO STAY STAVANGER AS: årsregnskap 2025 vs 2024

Økte 21% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2026-03-27; register 2026-03-30; journalnr 2026 358679

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for A PLACE TO STAY STAVANGER AS. Driftsinntekter 1.72m NOK → 2.09m NOK (+21.2%). Årsresultat +66.5k NOK → +191.3k NOK. Egenkapital 513.3k NOK → 696.9k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: likviditetsgrad under 1×.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A PLACE TO STAY STAVANGER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.72m NOK 2.09m NOK
+21.2%
Driftsresultat
+85.3k NOK +341.0k NOK
+299.9%
Årsresultat
+66.5k NOK +191.3k NOK
+187.7%
Egenkapital
513.3k NOK 696.9k NOK
+35.8%
Bankinnskudd
593.5k NOK 725.1k NOK
+22.2%
Sum eiendeler
598.2k NOK 779.9k NOK
+30.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.72m NOK til 2.09m NOK (+21.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +85.3k NOK → +341.0k NOK (driftsmargin 5.0% → 16.3%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +66.5k NOK → +191.3k NOK (resultatmargin 3.9% → 9.2%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 513.3k NOK → 696.9k NOK (egenkapitalandel 85.8% → 89.4%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 593.5k NOK → 725.1k NOK (+22.2% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 6.99× → 0.63× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 0 NOK → 10.0k NOK. Rapportert faktum