Org.nr 989 041 312 2018 → 2019 År-til-år-analyse

A REME AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 286% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2020-08-28; register 2020-10-06; journalnr 2020 911183

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for A REME AS. Driftsinntekter 4.46m NOK → 17.22m NOK (+285.8%). Årsresultat +3.85m NOK → +17.07m NOK. Egenkapital 21.94m NOK → 34.61m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A REME AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
4.46m NOK 17.22m NOK
+285.8%
Driftsresultat
+3.99m NOK +16.82m NOK
+321.9%
Årsresultat
+3.85m NOK +17.07m NOK
+343.4%
Egenkapital
21.94m NOK 34.61m NOK
+57.8%
Bankinnskudd
483.2k NOK 675.8k NOK
+39.9%
Sum eiendeler
29.42m NOK 40.20m NOK
+36.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 4.46m NOK til 17.22m NOK (+285.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +3.99m NOK → +16.82m NOK (driftsmargin 89.3% → 97.7%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +3.85m NOK → +17.07m NOK (resultatmargin 86.3% → 99.2%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 21.94m NOK → 34.61m NOK (egenkapitalandel 74.6% → 86.1%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 483.2k NOK → 675.8k NOK (+39.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 25.28m NOK → 22.95m NOK. Rapportert faktum