Org.nr 938 124 515 2018 → 2019 År-til-år-analyse

A/S INDOOR: årsregnskap 2019 vs 2018

Sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2020-04-29; register 2020-06-29; journalnr 2020 501239

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for A/S INDOOR. Driftsinntekter 1.43m NOK → 1.37m NOK (-4.7%). Årsresultat +325.9k NOK → +8.15m NOK. Egenkapital 8.42m NOK → 569.5k NOK.

På den positive siden: årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; kraftig kontanttrekk. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A/S INDOOR.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.43m NOK 1.37m NOK
-4.7%
Driftsresultat
+789.0k NOK +707.3k NOK
-10.4%
Årsresultat
+325.9k NOK +8.15m NOK
+2400.1%
Egenkapital
8.42m NOK 569.5k NOK
-93.2%
Bankinnskudd
1.30m NOK 292.7k NOK
-77.5%
Sum eiendeler
14.92m NOK 14.69m NOK
-1.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +325.9k NOK → +8.15m NOK (resultatmargin 22.7% → 595.9%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 1.43m NOK til 1.37m NOK (-4.7% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +789.0k NOK → +707.3k NOK (driftsmargin 55.0% → 51.7%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 8.42m NOK → 569.5k NOK (egenkapitalandel 56.4% → 3.9%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 1.30m NOK → 292.7k NOK (-77.5% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 3.9% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (1.30m NOK → 292.7k NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning