Org.nr 989 170 287 2018 → 2019 År-til-år-analyse

A1 INVEST HOLDING AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 86% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2019-12-31; register 2020-03-18; journalnr 2020 247015

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for A1 INVEST HOLDING AS. Driftsinntekter 173.4k NOK → 323.1k NOK (+86.3%). Årsresultat +108.9k NOK → +151.5k NOK. Egenkapital 5.27m NOK → 5.42m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A1 INVEST HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
173.4k NOK 323.1k NOK
+86.3%
Driftsresultat
n/m +146.2k NOK
—
Årsresultat
+108.9k NOK +151.5k NOK
+39.1%
Egenkapital
5.27m NOK 5.42m NOK
+2.9%
Bankinnskudd
656.8k NOK 912.3k NOK
+38.9%
Sum eiendeler
5.48m NOK 5.78m NOK
+5.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 173.4k NOK til 323.1k NOK (+86.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +108.9k NOK → +151.5k NOK (resultatmargin 62.8% → 46.9%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 5.27m NOK → 5.42m NOK (egenkapitalandel 96.1% → 93.7%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 656.8k NOK → 912.3k NOK (+38.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 2.32m NOK → 2.37m NOK. Rapportert faktum