Org.nr 989 170 287 2022 → 2023 År-til-år-analyse

A1 INVEST HOLDING AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 8% i driftsinntekter, sterkere resultat

register 2024-05-08; journalnr 2024 402017

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for A1 INVEST HOLDING AS. Driftsinntekter 193.3k NOK → 208.8k NOK (+8.0%). Årsresultat +151.3k NOK → +198.5k NOK. Egenkapital 5.92m NOK → 6.12m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
193.3k NOK 208.8k NOK
+8.0%
Driftsresultat
+144.4k NOK +158.2k NOK
+9.6%
Årsresultat
+151.3k NOK +198.5k NOK
+31.2%
Egenkapital
5.92m NOK 6.12m NOK
+3.4%
Bankinnskudd
172.8k NOK 506.8k NOK
+193.2%
Sum eiendeler
6.17m NOK 6.39m NOK
+3.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 193.3k NOK til 208.8k NOK (+8.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +144.4k NOK → +158.2k NOK (driftsmargin 74.7% → 75.8%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +151.3k NOK → +198.5k NOK (resultatmargin 78.3% → 95.1%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 5.92m NOK → 6.12m NOK (egenkapitalandel 96.1% → 95.8%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 172.8k NOK → 506.8k NOK (+193.2% år/år). Beregnet