Org.nr 898 730 042 2017 → 2018 År-til-år-analyse

A1 VASK OG VEDLIKEHOLD AS: årsregnskap 2018 vs 2017

Økte 13% i driftsinntekter, tilbake til overskudd

godkjent 2019-05-14; register 2019-06-15; journalnr 2019 426136

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for A1 VASK OG VEDLIKEHOLD AS. Driftsinntekter 192.3k NOK → 216.5k NOK (+12.6%). Årsresultat -27.0k NOK → +33.3k NOK. Egenkapital 24.3k NOK → 57.6k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; gikk i pluss.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A1 VASK OG VEDLIKEHOLD AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
192.3k NOK 216.5k NOK
+12.6%
Driftsresultat
-27.0k NOK +35.1k NOK
+229.9%
Årsresultat
-27.0k NOK +33.3k NOK
+223.2%
Egenkapital
24.3k NOK 57.6k NOK
+137.1%
Bankinnskudd
41.3k NOK 89.5k NOK
+116.7%
Sum eiendeler
48.8k NOK 94.5k NOK
+93.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 192.3k NOK til 216.5k NOK (+12.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat -27.0k NOK → +35.1k NOK (driftsmargin -14.1% → 16.2%). Beregnet

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 27.0k NOK til overskudd på 33.3k NOK. Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 24.3k NOK → 57.6k NOK (egenkapitalandel 49.8% → 60.9%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 41.3k NOK → 89.5k NOK (+116.7% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 35.7k NOK → 45.1k NOK (+26.3% år/år). Beregnet