Org.nr 890 046 452 2018 → 2019 År-til-år-analyse

A2 HOLDING AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 6% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2020-05-20; register 2020-06-06; journalnr 2020 392930

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for A2 HOLDING AS. Driftsinntekter 21.23m NOK → 22.42m NOK (+5.6%). Årsresultat +161.6k NOK → +1.59m NOK. Egenkapital 4.38m NOK → 5.98m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A2 HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
21.23m NOK 22.42m NOK
+5.6%
Driftsresultat
+29.5k NOK +2.40m NOK
+8046.5%
Årsresultat
+161.6k NOK +1.59m NOK
+885.4%
Egenkapital
4.38m NOK 5.98m NOK
+36.3%
Bankinnskudd
4.63m NOK 7.72m NOK
+66.9%
Sum eiendeler
39.33m NOK 42.02m NOK
+6.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 21.23m NOK til 22.42m NOK (+5.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +29.5k NOK → +2.40m NOK (driftsmargin 0.1% → 10.7%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +161.6k NOK → +1.59m NOK (resultatmargin 0.8% → 7.1%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 4.38m NOK → 5.98m NOK (egenkapitalandel 11.1% → 14.2%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 4.63m NOK → 7.72m NOK (+66.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 14.31m NOK → 14.96m NOK (67% → 67% av driftsinntekter). Beregnet