Org.nr 989 102 834 2018 → 2019 År-til-år-analyse

A2 INVEST AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 399% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2020-05-18; register 2020-06-16; journalnr 2020 444252

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for A2 INVEST AS. Driftsinntekter 150.2k NOK → 749.5k NOK (+399.1%). Årsresultat +3.45m NOK → +14.93m NOK. Egenkapital 29.83m NOK → 42.96m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A2 INVEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
150.2k NOK 749.5k NOK
+399.1%
Driftsresultat
-80.6k NOK +597.9k NOK
+841.9%
Årsresultat
+3.45m NOK +14.93m NOK
+332.7%
Egenkapital
29.83m NOK 42.96m NOK
+44.0%
Bankinnskudd
7.88m NOK 644.4k NOK
-91.8%
Sum eiendeler
32.55m NOK 45.30m NOK
+39.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 150.2k NOK til 749.5k NOK (+399.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat -80.6k NOK → +597.9k NOK (driftsmargin -53.7% → 79.8%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +3.45m NOK → +14.93m NOK (resultatmargin 2297.4% → 1991.8%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 29.83m NOK → 42.96m NOK (egenkapitalandel 91.6% → 94.8%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 7.88m NOK → 644.4k NOK (-91.8% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (7.88m NOK → 644.4k NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning