Org.nr 989 102 834 2021 → 2022 År-til-år-analyse

A2 INVEST AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 60% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2023-06-30; register 2023-07-11; journalnr 2023 571557

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for A2 INVEST AS. Driftsinntekter 590.9k NOK → 946.4k NOK (+60.2%). Årsresultat +13.14m NOK → +4.66m NOK. Egenkapital 59.55m NOK → 61.56m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk; innskutt egenkapital redusert; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A2 INVEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
590.9k NOK 946.4k NOK
+60.2%
Driftsresultat
+328.0k NOK +383.3k NOK
+16.8%
Årsresultat
+13.14m NOK +4.66m NOK
-64.5%
Egenkapital
59.55m NOK 61.56m NOK
+3.4%
Bankinnskudd
7.18m NOK 1.99m NOK
-72.2%
Sum eiendeler
62.76m NOK 63.76m NOK
+1.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 590.9k NOK til 946.4k NOK (+60.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +328.0k NOK → +383.3k NOK (driftsmargin 55.5% → 40.5%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 59.55m NOK → 61.56m NOK (egenkapitalandel 94.9% → 96.6%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +13.14m NOK → +4.66m NOK (resultatmargin 2224.5% → 492.8%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 7.18m NOK → 1.99m NOK (-72.2% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (7.18m NOK → 1.99m NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 120.0k NOK → 108.9k NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 30.82m NOK → 28.17m NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 0.5 → 0. Rapportert faktum