Org.nr 974 497 611 2021 → 2022 År-til-år-analyse

A3 RESSURS HOLDING AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 8% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2023-06-16; register 2023-08-05; journalnr 2023 647801

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for A3 RESSURS HOLDING AS. Driftsinntekter 452.4k NOK → 489.3k NOK (+8.1%). Årsresultat +728.4k NOK → +3 593 NOK. Egenkapital 4.53m NOK → 124.8k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A3 RESSURS HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
452.4k NOK 489.3k NOK
+8.1%
Driftsresultat
+90.9k NOK +161.6k NOK
+77.8%
Årsresultat
+728.4k NOK +3 593 NOK
-99.5%
Egenkapital
4.53m NOK 124.8k NOK
-97.2%
Bankinnskudd
252.9k NOK 114.5k NOK
-54.7%
Sum eiendeler
12.44m NOK 7.66m NOK
-38.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 452.4k NOK til 489.3k NOK (+8.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +90.9k NOK → +161.6k NOK (driftsmargin 20.1% → 33.0%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +728.4k NOK → +3 593 NOK (resultatmargin 161.0% → 0.7%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 4.53m NOK → 124.8k NOK (egenkapitalandel 36.4% → 1.6%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 252.9k NOK → 114.5k NOK (-54.7% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 1.6% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning