Org.nr 921 818 025 2022 → 2023 År-til-år-analyse

A67 INVEST AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 2789% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2024-06-28; register 2024-07-06; journalnr 2024 610072

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for A67 INVEST AS. Driftsinntekter 89.7k NOK → 2.59m NOK (+2789.3%). Årsresultat -394.7k NOK → -285.6k NOK. Egenkapital 4.77m NOK → 483.1k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A67 INVEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
89.7k NOK 2.59m NOK
+2789.3%
Driftsresultat
+911.0k NOK +56.3k NOK
-93.8%
Årsresultat
-394.7k NOK -285.6k NOK
+27.6%
Egenkapital
4.77m NOK 483.1k NOK
-89.9%
Bankinnskudd
461.9k NOK 520.3k NOK
+12.6%
Sum eiendeler
26.95m NOK 26.83m NOK
-0.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 89.7k NOK til 2.59m NOK (+2789.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat -394.7k NOK → -285.6k NOK (resultatmargin -440.0% → -11.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 461.9k NOK → 520.3k NOK (+12.6% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +911.0k NOK → +56.3k NOK (driftsmargin 1015.4% → 2.2%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 4.77m NOK → 483.1k NOK (egenkapitalandel 17.7% → 1.8%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 1.8% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 26.1k NOK → 520.5k NOK (+1892.9% år/år). Beregnet