Org.nr 913 243 978 2016 → 2017 År-til-år-analyse

ACCELER8. AS: årsregnskap 2017 vs 2016

Økte 12% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2018-05-29; register 2018-07-10; journalnr 2018 663194

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2017 med 2016 for ACCELER8. AS. Driftsinntekter 2.91m NOK → 3.26m NOK (+12.0%). Årsresultat +389.8k NOK → +126.3k NOK. Egenkapital 525.6k NOK → 651.9k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ACCELER8. AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.91m NOK 3.26m NOK
+12.0%
Driftsresultat
+522.3k NOK +176.1k NOK
-66.3%
Årsresultat
+389.8k NOK +126.3k NOK
-67.6%
Egenkapital
525.6k NOK 651.9k NOK
+24.0%
Bankinnskudd
728.2k NOK 426.9k NOK
-41.4%
Sum eiendeler
591.4k NOK 1.20m NOK
+103.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.91m NOK til 3.26m NOK (+12.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 525.6k NOK → 651.9k NOK (egenkapitalandel 88.9% → 54.3%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +522.3k NOK → +176.1k NOK (driftsmargin 18.0% → 5.4%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +389.8k NOK → +126.3k NOK (resultatmargin 13.4% → 3.9%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 728.2k NOK → 426.9k NOK (-41.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 1.58m NOK → 1.71m NOK (55% → 53% av driftsinntekter). Beregnet