Org.nr 930 081 523 2022 → 2023 År-til-år-analyse

ACCEPT DENTAL AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 89% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2024-05-27; register 2024-05-29; journalnr 2024 453091

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for ACCEPT DENTAL AS. Driftsinntekter 492.9k NOK → 931.2k NOK (+88.9%). Årsresultat +143.4k NOK → +391.1k NOK. Egenkapital 173.4k NOK → 564.5k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: likviditetsgrad under 1×.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ACCEPT DENTAL AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
492.9k NOK 931.2k NOK
+88.9%
Driftsresultat
+183.8k NOK +501.6k NOK
+172.9%
Årsresultat
+143.4k NOK +391.1k NOK
+172.8%
Egenkapital
173.4k NOK 564.5k NOK
+225.6%
Bankinnskudd
26.9k NOK 806.0k NOK
+2895.4%
Sum eiendeler
213.8k NOK 608.7k NOK
+184.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 492.9k NOK til 931.2k NOK (+88.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +183.8k NOK → +501.6k NOK (driftsmargin 37.3% → 53.9%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +143.4k NOK → +391.1k NOK (resultatmargin 29.1% → 42.0%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 173.4k NOK → 564.5k NOK (egenkapitalandel 81.1% → 92.7%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 26.9k NOK → 806.0k NOK (+2895.4% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 5.29× → 0.50× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 300.0k NOK → 657.4k NOK (+119.1% år/år). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 0 → 2. Rapportert faktum