Org.nr 930 081 523 2024 → 2025 År-til-år-analyse

ACCEPT DENTAL AS: årsregnskap 2025 vs 2024

Økte 60% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2026-06-11; register 2026-07-15; journalnr 2026 580691

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for ACCEPT DENTAL AS. Driftsinntekter 9.77m NOK → 15.64m NOK (+60.1%). Årsresultat +525.9k NOK → +4.11m NOK. Egenkapital 878.6k NOK → 3.05m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: varekostnad falt; bokførte investeringer endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ACCEPT DENTAL AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
9.77m NOK 15.64m NOK
+60.1%
Driftsresultat
+93.1k NOK +5.11m NOK
+5393.5%
Årsresultat
+525.9k NOK +4.11m NOK
+681.0%
Egenkapital
878.6k NOK 3.05m NOK
+246.9%
Bankinnskudd
678.4k NOK 2.30m NOK
+239.5%
Sum eiendeler
4.69m NOK 7.63m NOK
+62.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 9.77m NOK til 15.64m NOK (+60.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +93.1k NOK → +5.11m NOK (driftsmargin 1.0% → 32.7%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +525.9k NOK → +4.11m NOK (resultatmargin 5.4% → 26.3%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 878.6k NOK → 3.05m NOK (egenkapitalandel 18.7% → 39.9%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 678.4k NOK → 2.30m NOK (+239.5% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 964.2k NOK → 146.1k NOK (-84.8% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 1.55m NOK → 2.19m NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 2.67 → 4.3. Rapportert faktum