Org.nr 945 274 476 2021 → 2022 År-til-år-analyse

ACCOUNT-IT AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 73773% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2023-07-15; register 2023-08-01; journalnr 2023 631390

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for ACCOUNT-IT AS. Driftsinntekter 15.0k NOK → 11.11m NOK (+73772.9%). Årsresultat +9 945 NOK → +327.4k NOK. Egenkapital 0 NOK → 1.14m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: varekostnad falt; bokførte investeringer endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ACCOUNT-IT AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
15.0k NOK 11.11m NOK
+73772.9%
Driftsresultat
+1 183 NOK +9 339 NOK
+689.4%
Årsresultat
+9 945 NOK +327.4k NOK
+3191.8%
Egenkapital
0 NOK 1.14m NOK
—
Bankinnskudd
5 568 NOK 9.94m NOK
+178404.8%
Sum eiendeler
0 NOK 10.17m NOK
—

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 15.0k NOK til 11.11m NOK (+73772.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +1 183 NOK → +9 339 NOK (driftsmargin 7.9% → 0.1%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +9 945 NOK → +327.4k NOK (resultatmargin 66.1% → 2.9%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 0 NOK → 1.14m NOK. Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 5 568 NOK → 9.94m NOK (+178404.8% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 169.3k NOK → 145.5k NOK (-14.1% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 3 106 NOK → 105.8k NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 13 → 12. Rapportert faktum