Org.nr 912 778 665 2021 → 2022 År-til-år-analyse

ACCRUE AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 12% i driftsinntekter, sterkere resultat

register 2023-03-11; journalnr 2023 321353

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for ACCRUE AS. Driftsinntekter 2.10m NOK → 2.36m NOK (+12.4%). Årsresultat +1 180 NOK → +1.27m NOK. Egenkapital 31.1k NOK → 32.5k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ACCRUE AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.10m NOK 2.36m NOK
+12.4%
Driftsresultat
+514.0k NOK +1.63m NOK
+217.2%
Årsresultat
+1 180 NOK +1.27m NOK
+107647.5%
Egenkapital
31.1k NOK 32.5k NOK
+4.6%
Bankinnskudd
406.2k NOK 577.3k NOK
+42.1%
Sum eiendeler
659.6k NOK 885.6k NOK
+34.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.10m NOK til 2.36m NOK (+12.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +514.0k NOK → +1.63m NOK (driftsmargin 24.5% → 69.2%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +1 180 NOK → +1.27m NOK (resultatmargin 0.1% → 53.9%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 31.1k NOK → 32.5k NOK (egenkapitalandel 4.7% → 3.7%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 406.2k NOK → 577.3k NOK (+42.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 3.7% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 561.4k NOK → 714.2k NOK (27% → 30% av driftsinntekter). Beregnet